شاید همه ی شما با مارکز نویسنده ی کلمبیایی آشنا باشید اما مارکز با چاپ کتاب "دلبرکان غمگین من"(نام تحریف شده) در ایران بازار کساد کتاب و کتاب خوانی را رونق داد.
این کتاب که چند ماه پیش با مجوز وزارت ارشاد  در ایران چاپ شد توانست هفته ها در صدر جدول پرفروش ترین کتاب ها قرار بگیرد.اما انگار آقایان وزارت ارشاد از این وضعیت خوشحال نبودند.آنها اصلا مارکز را نمی شناسند چه برسد که کتابی از او خوانده باشند. هیچ کس نمی داند شاید یکی از دوستان آنها این کتاب را خوانده و آقایان را به خاطر چاپ این کتاب موهن سرزنش کرده باشد.

در حالی که نشر نیلوفر خود را برای چاپ دوم آماده می کرد جناب آقای صفار هرندی وزیر محترم ارشاد این کتاب را توقیف کرد و دستور داد با کسانی که مجوز چاپ این کتاب را داده اند برخورد شود!!!البته تلاش ایشان برای جمع کردن کتاب موفق نبود چون تقریبا تمام این کتاب توسط ملت کتاب خوان ایران خریداری شده بود.

                                

هم اکنون این کتاب مورد استقبال بازار سیاه قرار گرفته است و با قیمت گزاف فروخته می شود. از همه ی این قضایا بگذریم در این پست کتاب "خاطرات روسپیان سودازده ی من" که بدون سانسور در خارج از ایران با ترجمه ی امیر حسین فطانت چاپ شد را قرار می دهم.

البته خودم هنوز کتاب رو نخوندم.
لینک دانلود فرمت PDF
۱۲۵ صفحه

دانلود

+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم آذر 1386ساعت 18:28  توسط نارنجی  |